Ekziston akullorja e pare me qumesht gjiri njerezor

Shko posht

Super Ekziston akullorja e pare me qumesht gjiri njerezor

Mesazh nga D3M1 prej Thu Jun 16, 2011 6:49 pm


Do i blinit femijes suaj nje akullore te pergatitur me qumesht gjiri?
Mund tju duket nje pyetje fare e habitshme, por sot kjo eshte e mundur dhe per ta realizuar kete gje mjafton te shkoni ne Angli.
Quhet Baby Gaga dhe eshte akullorja e pare ne historine e njerezimit, e cila eshte pergatitur me qumesht gjiri human.
Kjo eshte cmenduria e fundit londineze dhe kushton vetem 23 sterlina per porcion.
Idea e ka burimin te nje prodhues akulloresh te quajtur Matt OConnor, i cili ne faqen elektronike te quajtur Mumsnet qe i dedikohet nenave dhe bebeve, ka publikuar nje njoftim me ane te se cilit kerkonte qumesht gjiri njerezor. Kesaj kerkese i jane pergjigjur 15 gra leon, te cilat ofruan qumeshtin e tyre.
Me qumeshtin e dhuruar ai ka krijuar shijen me te re te akullores te cilen e ka quajtur fiordilatte.
Pervec qumeshtit te gjirit, akullorja Baby Gaga ka ne perberjen e saj edhe vanilje Madagaskari dhe esence limoni.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi