Vjedh tr objektin e shtpis 14 metra!

Shko posht

Super Vjedh tr objektin e shtpis 14 metra!

Mesazh nga Nora prej Thu Jun 16, 2011 7:49 pmPolicia kanadeze t mrkurn ka arrestuar nj mashkull, i cili dyshohet se ka vjedhur nj objekt jo t zakonshm shtpin mobile t gjat afr 14 metra.

Si kan njoftuar nga policia, viktima e ksaj vepre, pronari i shtpis me t ardhur te vedi i shtpis s tij ka vrejtur se shtpia e tij mobile, 10 vjet e vjetr, thjesht nuk sht n vendin ku duhej t ishte.

Pronari thirri menjher policin, e cila fillo aksionin e krkimit pr gjetjen e shtpis montazhe, q vlersohej t ishte e vlefshme rreth 21 mij euro. Pasi pronari ishte i bindur se hajni nuk ka mundur t shkoj larg brenda asaj periudhe t shkurtr, policia ka konkluduar se ai nuk ka mundur t ket ikur aq larg. Dhe, s shpejti kan ndaluar nj maune, n t ciln gjendej shtpia, kurse shoferi 43-vjear pohonte se shtpia sht pron e tij dhe se kt mund ta dshmoj me dokumente. N fund policia erdhi n prfundim se edhe dokumentet ishin falsifikuar dhe ka akuzuar hajnin pr vjedhje t shtpis dhe pr falsifikim t dokumenteve, kurse prve ksaj ai do t duhet t paguaj edhe pr dmin e shkaktuar gjat vjedhjes s shtpis.

Policia nuk ka njoftuar se si ka arritur hajni t ngarkoj shtpin n maune.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi