Sa do t shitet revolja e Al Capones?

Shko posht

Super Sa do t shitet revolja e Al Capones?

Mesazh nga D3M1 prej Fri Jun 17, 2011 8:38 am


Kompania e ankandeve Christies n Londr do t nxjerr s shpejti n ankand revolen personale t gangsterit m famkeq t SHBA, Al Capone.

Capone qeverisi botn e krimit n Cikago n vitet 1920 dhe ngriti nj pasuri kolosale me an t zhvatjeve, shantazheve dhe kontrabands.

Revolja e prdorur nga vet bosi i krimit sht e llojit Colt 38 dhe del n ankand nga nj koleksionist privat, q e kishte marr nga vllai i Capones.

Ajo llogaritet t shitet me nj mim nga 81 mij deri n 140 mij dollar, bn t ditur rrjeti informativ britanik BBC.

Al Capone, nj napoletan i emigruar n Shtetet e Bashkuara, ka qen prgjegjs pr nj numr t madh vrasjesh, n veanti pr at q u quajt masakra e Shn Valentinit.

Ai u dnua me 11 vjet burg pr evazion fiskal, por pasi kreu vetm 7 vjet n burgun famkeq t Alkatrazit u lirua dhe u kthye n Florida, ku edhe vdiq m 31 janar t vitit 1947.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi