34-vjecarja zgjohet adoleshente.

Shko posht

Super 34-vjecarja zgjohet adoleshente.

Mesazh nga Nora prej Fri Jun 17, 2011 8:50 pm
Shtrihet pr t br gjumin e darks, por 34-vjearja zgjohet n mngjes adoleshente. Naomi Jacobs u zgjua n shtpin e saj, por psoi nj zhgnjim t thell, kur nuk gjeti n dhom motrn e saj, kur nuk dgjoi prindrit q hanin mngjes n katin e poshtm, kur pa se n dhomn ngjitur ishte nj fmij dhe n pasqyr u shfaq ajo, por afr 20 vjet m e moshuar.

N panik t plot, Naomi filloi t pyeste veten e saj se cila ishte realisht, nga vinte, far bnte n kt shtpi q nuk ishte aspak familjare pr t.

N mnyr instiktive, ajo krijoi nj numr telefoni (kt e mbante mend) dhe n ann tjetr t receptorit ishte motra e saj. Nuk e di ku jam dhe far po m ndodh, ishin fjalt e para q tha. Nuk vonoi shum kur n shtpin e saj ia behu e motra dhe shoqja e saj m e mir.

E kalova at dit duke qar pr gjrat q kisha humbur. Isha shum konfuze, kisha humbur shkolln, miqt, shtitjet n park, shtpin. Isha ende Naomi, por nuk jetoja m n Kansas, tha Naomi, pasi e mori veten nga trauma e psuar.

Mjekt shpjeguan se Naomi kishte psuar nj amnezi globale transitore q manifestohet me humbje t prkohshme t memories. Ky problem sht pasoj e stresit t madh dhe fshin memorien emocionale.

N periudhn e black outit ka qen do gj shum e vshtir, Mjeku m tha q t mos sforcoja memorien time, sepse do gj duhet t kthehej normalisht. Por ishte e sikletshme q isha nj adoleshente me trupin e nj 34-vjeareje. Po ashtu, e prjetova shum keq faktin se ndrrat e mia nuk sht realizuar. Isha nj nn 'single' dhe nuk isha martuar kurr. Punoja 13 or n dit dhe e kisha lindur djalin tim n uj, tha Naomi, transmeton TCH.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi