Vriten 11 militantė gjatė luftimeve nė Pakistan

Shko poshtė

Super Vriten 11 militantė gjatė luftimeve nė Pakistan

Mesazh nga D3M1 prej Sat Jun 18, 2011 9:24 am


Autoritetet pakistaneze njoftuan se forcat e sigurisė sė Pakistanit kanė vrarė 11 militantė gjatė pėrleshjeve nė veriperėndim tė Pakistanit, nė afėrsi tė kufirit me Afganistanin.
Zyrtari lokal qeveritar, Mohamed Ilias Kan, ėshtė cituar duke thėnė se luftimet kanė ndodhur nė Saraki dhe Muka.

Pakistani deri mė tash ka ndėrmarrė disa ofensiva kundėr militantėve nė zonėn veriperėndimore qė prej gushtit tė vitit 2008.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi