Artileria e rėndė pėrdoret nga rebelėt dhe forcat e Gaddafit

Shko poshtė

Super Artileria e rėndė pėrdoret nga rebelėt dhe forcat e Gaddafit

Mesazh nga D3M1 prej Sat Jun 18, 2011 9:25 am


Rebelėt dhe forcat lojale ndaj Muamer Gaddafit janė pėrballur nė mes veti nė njė pjesė tė territorit qė ėshtė nėn kontrollin e qeverisė, nė lindje tė kryeqytetit, Tripoli.
Raportohet se tė dy palėt kanė pėrdorur artileri tė rėndė nė Zlitan, rreth 160 kilometra larg prej Tripolit. Aeroplanėt e NATO-s, ndėrkohė i kanė vazhduar bombardimet nė kryeqytetin libian, ku janė dėgjuar gjashtė shpėrthime, raportojnė mediat.

Avancimet e rebelėve nė drejtim tė kryeqytetit Tripoli kanė qenė tė ngadalshme, ndėrsa disa javė qė prej nisjes sė sulmeve kundėr zonave tė Gaddafit dhe caqeve tė tjera, ende nuk shihet fundi i regjimit 41 vjeēar tė liderit libian.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi