KB ndan listėn e sanksioneve kundėr talibanėve dhe Al Qaedes

Shko poshtė

Super KB ndan listėn e sanksioneve kundėr talibanėve dhe Al Qaedes

Mesazh nga D3M1 prej Sat Jun 18, 2011 9:25 am


Kombet e Bashkuara do tė bėjnė nė tė ardhmen dallime tė mėdha midis talibanėve radikalė islamikė dhe rrjetit terrorist tė Al Qaeda.
Kėshilli i Sigurimit tė Kombeve tė Bashkuara nė New York, vendosi pėrpilimin e dy listave tė ndara, njofton Deutsche Welle. Deri tani ithtarė tė talibanėve dhe luftėtarė tė Al Qaedes janė pėrfshirė nė tė njėjtėn listė.

Nė bazė tė kėsaj liste bėhet bllokimi i pasurive dhe ndalimi i lėvizjes sė lirė. Rregulli i ri duhet tė nxjerrė nė pah mė shumė strukturat e ndryshme dhe objektivat e dy grupeve.

Iniciativa e marrė nga SHBA ėshtė pjesė e pėrpjekjeve tė perėndimit, pėr tė gjetur njė zgjidhje pėr misionin ushtarak dhjetėvjeēar nė Afganistan. Edhe qeveria e Kabulit pėrpiqet tė arrijė pajtimin me talibanėt, tė cilėt nėn kushte tė caktuara duhet tė integrohen nė shoqėri.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi