Nis me debate mbledhja e KQZ pėr hapjen e kutive

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Nis me debate mbledhja e KQZ pėr hapjen e kutive

Mesazh nga D3M1 prej Sat Jun 18, 2011 9:28 am


Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nisi nė orėn 10:00 mbledhjen pėr miratimin e projekt- aktit pėr zbatimin e vendimit tė Kolegjit Zgjedhor pėr hapjen e tė gjitha kutive dhe numėrimin e fletėve tė hedhura nė kutinė e gabuar.
Pėrfaqėsuesi i PD-se, Njazi Kosovrasti, vlerėsoi vendimin e Kolegjit Zgjedhor nė vijim tė punės sė mirė qė ka bėrė KQZ. “Unė dhe PD kemi qenė dakord gjatė gjithė kohės nė mėnyrė qė kėrkimi dhe transparenca, vota e ēdo qyteti dhėnė pėr kryetarin ose kėshillat tė vlerėsohen dhe tė numėrohen”, tha z. Kosovrasti.

Ndėrsa pėrfaqėsuesi i PS-sė, Genc Gjoncaj ka kritikuar mėnyrėn e hartimit tė kėtij projekt akti, qė sipas tij nuk ėshtė i njėjte me eksperiencėn e pėrdorur pėr hapjen e 117 kutive.

“Pėrmbajtja e kėtij projekt akti nuk i afrohet asaj tė 117 kutive. Nė projekt akt vlerėsimi i votės do bėhet nga grupi i numėrimit, por nė asnjė pikė tė kodit nuk pėrcaktohet qė grupi i numėrimit tė bėjė vlerėsimin dhe tabulimin e votave. Mendoj qė nė kėtė pikė duhet pasur kujdes pasi ėshtė vetė Kolegji Zgjedhor, qė sqaron se do tė jetė KQZ ai qė do tė bėjė vlerėsimin e votės, pra ai dhe jo inspektorėt e KQZ”, tha z. Gjonēaj, raportoi Panorama.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi