OSBE/ODIHR: Nota maksimale pr zgjedhjet

Shko posht

Super OSBE/ODIHR: Nota maksimale pr zgjedhjet

Mesazh nga D3M1 prej Sat Jun 18, 2011 9:29 am


Zgjedhjet e parakohshme parlamentare t 5 qershorit n Maqedoni kan marr vlersime t shklqyera nga misioni vzhgues i OSBE/ODIHR. Ky vlersim u dha tw enjten n nj takim midis shefit t misionit vzhgues t OSBE/ODIHR, Julian Pil Jejts dhe ministrit t jashtm, Antonio Milososki.
Jejts deklaroi se zgjedhjet e 5 qershorit ishin t organizuara n mnyr t rregullt dhe n nj atmosfer demokratike, si dhe n prputhje me standardet e njohura ndrkombtare, njofton INA.

Shefi i misionit vzhgues ka shprehur mirnjohje pr standardet e realizuara n mnyr t njjt n tr territorin dhe njsit zgjedhore n vend. Sipas tij, raporti prfundimtar mbi zgjedhjet do t dorzohet n shtator, ku do t ket megjithat rekomandime pr prmirsimin e legjislacionit n sfern e kodit zgjedhor.

Nga ana e tij, ministri i Jashtm, Milososki ka falnderuar zyrtart e OSBE/ODIHR pr angazhimin e tyre gjat tr procesit zgjedhor n Maqedoni dhe ka shprehur knaqsin pr vlersimet e bra mbi zgjedhjet.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi