Javn e ardhshme konstituimi i Parlamentit t ri

Shko posht

Super Javn e ardhshme konstituimi i Parlamentit t ri

Mesazh nga D3M1 prej Sat Jun 18, 2011 9:30 am


Javn e ardhshme pritet konstituimi i Parlamentit, pas zgjedhjeve parlamentare t 5 qershorit.
Sipas burimeve pran institucionit legjislativ, seanca e par pritet t mbahet t martn apo mrkurn e ardhshme. KSHZ pas shpalljes s rezultateve zyrtare ka hapur rrugn q deputett e rinj t ulen n karriget e Parlamentit sipas afateve t prcaktuara ligjore.

Seanca e par pas zgjedhjeve pritet t udhhiqet nga deputeti m i vjetr, deri n zgjedhjen e kryeparlamentarit t ri. BDI n negociatat pr formimin e Qeveris me VMRO-DPMNE ka krkesn e saj q posti i kryetarit t Parlamentit ti takoj ksaj partie, ndrsa kandidate e mundshme sht Teuta Arifi.

Prve konstituimit t prbrjes s re parlamentare, n baz t afateve kushtetuese, Qeveria e re duhet t zgjidhet deri n fillim t muajit gusht. Partit VMRO-DPMNE dhe BDI po vijojn negociatat, duke mos dhn detaje mbi zhvillimin e tyre.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi