Ermira Mehmeti udhėheq eurointegrimet?

Shko poshtė

Super Ermira Mehmeti udhėheq eurointegrimet?

Mesazh nga D3M1 prej Sat Jun 18, 2011 9:30 am


Bisedimet mes Bashkimit Demokratik pėr Integrim dhe VMRO-DPMNE-sė pėr formimin e qeverisė sė re po shkojnė sipas planifikimeve.
Burime nga partia BDI, pėr portalin Zhurnal kanė konfirmuar se dy partitė janė duke zhvilluar takime intensive rreth platformės sė pėrbashkėt e cila do tė jetė pjesė e programit qeveritarė nė mandatin e ardhshėm katėrvjeēarė.

Nė partinė e Ahmetit thonė se bisedimet janė konstruktive dhe se partia e Gruveskit ka shprehur gatishmėri qė edhe pjesė tė platformės zgjedhore tė BDI-sė, tė jetė pjesė e programit qeveritarė. BDI-ja edhe mė tej insiston qė pas harmonizimit tė qėndrimeve pėr formimin e qeverisė sė re marrėveshja me shkrim tė firmoset nga dy liderėt, Nikolla Gruevski dhe Ali Ahmeti.

Edhe pse dy partitė nuk kanė kaluar nė fazėn e ndarjes sė resorėve, kėsaj radhe partia e Ahmetit do tė kėrkojė qasjen e kuadrove tė saj nė tė gjitha institucionet shtetėrore.

Sipas tė njėjtave burime, BDI-ja kėrkon pesė poste ministrore, plus zėvendėskryeministrin pėr zbatimin e marrėveshjes sė Ohrit, pesė poste tė zėvendėsministrave dhe po aq poste tė sekretarėve shtetėrorė.

Zyrtarė tė lartė tė BDI-sė, kanė konfirmuar se VMRO-DPMNE-ja ka shprehur gatishmėri qė sekretariati pėr ēėshtje evropiane tė udhėhiqet nga kudėr i kėsaj, si njė ndėr emrat mė tė pėrfolur pėr tė merė timonin e eurointegrimeve pėrmendet emri i deputetes, Ermira Mehmeti-Devaja.

Pjesė e marrėveshjes mes VMRO-DPMNE-sė dhe BDI-sė, do tė jetė edhe pėrmbyllja e rasteve tė Hagės dhe zgjidhja e statusit tė familjeve tė dėshmorėve dhe invalidėve tė luftės.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi