Enigmė, bisedimet pėr qeverinė e re

Shko poshtė

Super Enigmė, bisedimet pėr qeverinė e re

Mesazh nga D3M1 prej Sat Jun 18, 2011 9:31 am


VMRO-DPMNE dhe BDI, kanė vendosur tė mos shpalosin detaje nga rrjedha e bisedimeve.
E vetmja gjė pėr tė cilėn opinioni tanimė e ka tė qartė ėshtė se kėto dy parti kanė rėnė dakord qė tė mos flasin pėr rrjedhėn e bisedimeve, gjė qė i hedhė poshtė si tė pabaza tė thėnat e shumė analistėve se kėsaj radhe negociatat do tė zhvillohen shumė mė lehtė ngase bėhet fjalė pėr partnerė tė koalicionit tė cilėt bashkėqeverisėn vendin pėr tre vite me radhė.

Janė kėrkesat politike tė BDI-sė ato tė cilat rrėndojnė kėtė proces, apo VMRO DPMNE ka vendosur qė tė mos jetė shumė dorėlirė, mbetet tė dėshmojė koha. Deklaratat e zyrtarėve tė VMRO-sė, tė tipit se “nuk kam koment, ju kisha sugjeruar pėr kėtė ēėshtje tė drejtoheni nė pres qendrat e partive”, u pasuan edhe nga lideri tė BDI-sė. Ali Ahmeti pas takimit me nobelistin shqiptar Ferid Murati, edhe pse doli para gazetarėve, nuk dha asnjė detaj pėr rrjedhėn e bisedimeve. “Tė mos ia prishim ditėn profesorit”, deklaroi Ahmeti, njofton Alsat.

Ndryshe pas disa ditė bisedimesh VMRO dhe BDI njė ditė mė parė pėrfundimisht thyen heshtjen dhe dėrguan kumunikata thuajse identike nė tė cilat thuhej se bisedimet po i zhvillojnė nė atmosferė korrekte dhe konstruktive. “Grupet pėr bisedime janė duke punuar nė drejtim tė pėrforcimit tė partneritetit dhe besimit tė ndėrsjellė, si shtylla themelore pėr funksionimin e mirė tė kabinetit tė ardhshėm qeveritarė...’ u tha nė kumtesat e BDI-sė dhe VMRO DPMNE-sė.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi