Rozi dhe Rezarta, takim nė Gjykatė

Shko poshtė

Super Rozi dhe Rezarta, takim nė Gjykatė

Mesazh nga Nora prej Sat Jun 18, 2011 10:25 amRozana Radi dhe Rezarta Shkurta duket se do tė takohen sėrish, kėtė herė nė sallėn e gjyqit. Prokuroria nė mbyllje tė fazės hetimore ka arritur tė provojė me anė tė dėshmive dhe provave tė tjera materiale, se e pandehura Rezarta Shkurta e ka dhunuar fizikisht kėngėtaren Rozana Radi.
Pėr tė provuar kėto akuza ndaj Shkurtės, prokurori i ēėshtjes Ervin Karanxha ka siguruar ndėr tė tjera edhe dėshmitė e kėngėtarėve Valbona Mema dhe Sinan Hoxha. Dy kėta tė fundit, do tė dalin para togave tė zeza ku do tė dėshmojnė pėr shenjat qė kolegia e tyre Radi kishte njė ditė pas pėrleshjes fizike me tė pandehurėn Shkurta. Sipas akuzės, zėnka mes kėngėtares Shkurta dhe Radi ka ndodhur mė 8 dhjetor 2010 nė afėrsi tė Liqenit Artificial, aty nga mesnata ēka ka bėrė qė Radi tė pėsoj disa dėmtime nė fytyrė.

Kėto dėmtime, tė nesėrmen e sherrit verbal, i ka konstatuar edhe dėshmitarėt Mema dhe Hoxha, tė cilėt kanė pas kontakt me tė dėmtuarėn Radi. Kjo e fundit, me shenja nė fytyrė tė nesėrmen e sherrit ka takuar dy kolegėt Mema dhe Hoxha, duke i rrėfyer dėmtimet qė kishte marr nga tė goditurat e Shkurtės. Gjithashtu, para Gjykatės kjo e fundit do tė pėrballet edhe me dėshminė e tė fejuarit tė saj shtetasit Ermal Hoxha, i njohur edhe si nipi i diktatorit Enver Hoxha.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi