Nė zonat turistike nė Shqipėri patrullon edhe Policia e Kosovės

Shko poshtė

Super Nė zonat turistike nė Shqipėri patrullon edhe Policia e Kosovės

Mesazh nga Nora prej Sat Jun 18, 2011 1:50 pmDrejtori i Pėrgjithshėm i Policisė sė Kosovės, Reshat Maliqi dhe drejtori i Pėrgjithshėm i Policisė sė Shtetit tė Shqipėrisė kanė nėnshkruar Marrėveshje bashkėpunimi mes dy policive, qė ka tė bėjė me organizimin e shėrbimeve tė pėrbashkėta tė Policisė, nė akset kryesore rrugore tė Republikės sė Shqipėrisė gjatė sezonit veror.
Marrėveshja ka pėr qėllim vendosjen e bashkėpunimit konkret nė fushėn e parandalimit tė kundėrvajtjeve administrative pėr rritjen e efikasitetit tė luftės ndaj humbjes sė jetėve njerėzore nė aksidentet rrugore dhe zbatimin me rigorozitet tė legjislacionit rrugor, pėr krijimin e njė ambienti mė tė sigurt pėr tė gjithė qytetarėt dhe pėrdoruesit e rrugės, qė qarkullojnė nė akset rrugore qė lidhin dy vendet .

Zbatimi i Marrėveshjes pritet tė realizohet menjėherė duke filluar nga data 20.06.2011.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi