10 gjra q mund t ju pushojn nga puna

Shko posht

Super 10 gjra q mund t ju pushojn nga puna

Mesazh nga Nora prej Sat Jun 18, 2011 1:56 pmShumica e njerzve e fillojn punn e tyre me qllimet m t mira, duke mos menduar se mund t pushohen nga puna. Mbi t gjitha ai fat sht i rezervuar kryesisht pr t paaftt dhe puntort q marrin materiale t paautorizuara nga kompania. Por ky sht nj arsyetim i gabuar. Pr t ruajtur sigurin e vendit t puns tuaj duhet t shmangni 10 kurthe t zakonshme n kt list nga Jennifer Star, rektrutuese dhe trajnuese n nj korporate me baz n New York.

1. Gnjeshtrat n aplikimin tuaj t puns ose CV.
2. Duke qn i pamatur rreth gjrave q krkoni.
3. Thashethemet.
4. Duke pranuar shum telefonata personale gjat orarit t puns.
5. Konsumi i alkoolit gjat orarit t puns.
6. Krkimi i tepruar n internet.
7. Prfshirja romantike me shefin apo shefen.
8. Duke harruar t kontrolloni dy her shifrat q shkruani.
9. Tjetrsimi me kolegt tuaj.
10. Duke treguar me gisht t gjith prve vetes.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi