S’ka PlayStation 4 edhe pėr njė kohė!

Shko poshtė

Super S’ka PlayStation 4 edhe pėr njė kohė!

Mesazh nga D3M1 prej Sat Jun 18, 2011 6:58 pm


Pavarėsisht faktit se disa hollėsi pėr planet e reja tė kompanisė Sony pėr konzolėn e re PlayStation 4, ishin zbuluar kohėve tė fundit, zyrtarėt e kompanisė thonė se rruga e kėsaj konzole deri nė paraqitjen e saj nė treg, ėshtė e gjatė.
Pėr mė tepėr, duhet theksuar se fokusi aktual i kompanisė Sony ėshtė edhe paraqitja e kompjuterėve tė ri tablet, tė cilėt janė paralajmėruar sė fundmi.

“PlayStation 3 ėshtė me tė vėrtetė njė konzolė e avancuar” ka thėnė drejtori amerikan i PlayStation, Jack Tretton. “Dhe nga aspekti teknologjik, unė nuk besoj se ėshtė e mundur tė shkojmė pėrtej asaj qė ofrojmė aktualisht” ka thėnė ai.

Sipas tij, ende nuk ėshtė koha e duhur pėr lansimin e modelit tė ri tė konzolės, duke e marrė parasysh faktin, se konkurrentėt e PS3 po shtojnė funksione tė cilat tashmė janė pjesė e kėsaj konzole.

Dhe pikėrisht, kėto janė disa nga arsyet pse kompania Sony nuk ngutet tė dal me modelin e ri tė konzolės, gjeneratėn e re, PS4.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi