Si e kalojm kohn e lir?

Shko posht

Super Si e kalojm kohn e lir?

Mesazh nga Nora prej Mon Jun 20, 2011 7:03 amThuhet se niveli i qytetrimit t nj individi mund t prcaktohet sipas mnyrs se si e kalon kohn e lir!
Disa thellohen n nj libr interesant ose shkojn n teatr, n koncerte, n ekspozita. T tjert shkojn n restorant, mirpo shumica e atyre q na rrethojn, mjaftohen me shfletimin e shpejt t nj gazete ose reviste dhe me qndrimin para televizorit.

Shumica prej nesh, sidomos femrat, nuk kan pothuajse asnjher koh t lire, sepse duhet t lajn, t hekurosin, t bjn pazarin, t gatuajn, t bjn detyrat me fmijt...

Shum gra q i prkasin ksaj kategorie, i vshtrojn me zili t tjert, ata q kan mundsi "t dfrehen" gjat kohs s lir, dhe nuk e kuptojn se edhe ato mund t kishin koh t lir, po t'i organizonin punt m mir.

I gjith sekreti sht q nj dit t bukur t arrish t thuash: "Mjaft! Jeta sht shum e shkurtr q ta kaloj vetm n kuzhin! Q nesr do ta marr jetn seriozisht, do t prpiqem t zbuloj ant e panjohura ... "

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi