Si ta pėrkrahni mikun nė telashe

Shko poshtė

Super Si ta pėrkrahni mikun nė telashe

Mesazh nga Nora prej Mon Jun 20, 2011 8:04 amKur dikush ėshtė i padisponuar pėr diēka qė i ndodh nė jetė, mė sė miri e disponon personi i dashur i afėrt. Ka disa mėnyra pėr tė treguar pėrkrahjen tuaj, dhe qė njėkohėsisht mos ta lėndoni pa qėllim mikun nė telashe.
Mbajeni brengėn tuaj pėr vete. Nėse e dini se personi juaj i dashur po kalon nėpėr njė periudhė tė vėshtirė, ėshtė e natyrshme tė filloni tė brengoseni pėr tė. Mirėpo, fakti se dikush po brengoset pėr tė, atij personi i shkakton edhe njė shqetėsim shtesė, madje do tė pėrpiqet ta zbusė problemin vetėm qė ju tė brengoseni mė pak. Prandaj, drejtojeni energjinė tuaj drejt pėrkrahjes nė vend qė tė llomotisni se ēka mendoni ju se duhet tė bėhet, ose qė zėshėm ta thoni se sa shumė brengoseni, sikur kjo do tė ndihmonte.
Le ta kenė tė qartė, se jeni aty pėr ta kur tė kenė nevojė pėr ndihmė, e atėherė jepuni hapėsirė.
Secili duhet ta kalojė pikėllimin, stresin ose ta shėrojė zemrėn e thyer nė mėnyrėn e vet. Nuk ka nevojė qė ta pėrsėrisni vazhdimisht qė jeni krahu ku ata mund tė qajnė - do ta kėrkojnė atė po tė kenė nevojė. Fakti qė ata e dinė se kanė tek kush tė mbėshteten ėshtė ngushėllim mė vete.
Mos e zvogėloni fatin tuaj. Mos ua thoni nė fytyrė se e keni gjetur personin tuaj ideal ose se keni fituar rritje rroge. Por, nėse pas disa mossukseseve keni takuar dikė tė mrekullueshėm, ndėrsa mikja juaj sapo ka ndėrprerė njė lidhje serioze premtuese, paraqiteni atė si shembull se nuk ėshtė gjithēka e humbur.
Tregoni se mendoni nė ta edhe nė mėnyra tjera. Ftoni ata nė ngjarje pėr tė cilat e dini se ata do tė kėnaqen, dėrgoni videoklipe qesharake, ose thirrni vetėm qė tė dėgjoheni me ta.
Detajet tė cilat i disponojnė ia pėrkujtojnė personit se dikush kujdeset pėr ta dhe i jep motivim pėr tė dalė nga problemi.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi