Indi, lirohet i burgosuri 108 vjear

Shko posht

Super Indi, lirohet i burgosuri 108 vjear

Mesazh nga Nora prej Mon Jun 20, 2011 8:08 amBrij Bihari, 108 vjear, ka luftuar vetm pr nj ndrr n jetn e tij: t bhej prgjegjs i tempullit Jagannath n Indi. Pr kt qllim ai kishte jetuar nj jet beqari, qndroi vegjetarian dhe u lut do dit. Por kur ndrra e tij nuk u realizua, n vitin 1987, n moshn 84 vjeare, ai vendosi t vriste djalin e prgjegjsit t ktij tempulli dhe 3 persona t tjer.

Deri ditn e premte, Bihari, tani 108 vje, ka qndruar n burgun e Gorakhpur q nga koha e arrestimit t tij. N orn 19:15 u lirua i burgosuri m i vjetr n vend.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi