81 vjearja jep provimin e maturs

Shko posht

Super 81 vjearja jep provimin e maturs

Mesazh nga Nora prej Tue Jun 21, 2011 7:33 am
Nj e moshuar italiane i rikthehet studimeve n moshn 81 vjeare, 66 vite pas lufts ku veriu i Italis u bombardua n nntor t vitit 1944.

Annamaria Iommi vendosi q ti rikthehet provimeve pr t marr diplomn e shkolls s mesme, t ciln nuk e mori dot pr shkak se shkolla e saj u kthye n at koh n nj garnizon gjerman.

Tashm ajo do t jap provimet n t njjtin institucion shkollor, ku 66 vite m par duhej t jepte provimin e maturs. Annamaria sot sht 81 vjeare dhe ka disa probleme shndetsore q e detyruan t bj nj implant duke vendosur n zemr nj stimulues kardiak.

Pavarsisht ksaj, n shtator t vitit t kaluar ajo ka pranuar sfidn e nipit t saj i cili e regjistroi pa dijenin e saj n shkolln e nats pr t prfunduar maturn dhe pr t marr diplomn e shkolls s mesme.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: 81 vjearja jep provimin e maturs

Mesazh nga Nora prej Tue Jun 21, 2011 7:34 am

Ma mire me dit pleqt se sa te rinjet hahaha hallall i koft :)

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi