Gratė saudite kėrkojnė ndihmė nga Clinton dhe Ashton

Shko poshtė

Super Gratė saudite kėrkojnė ndihmė nga Clinton dhe Ashton

Mesazh nga D3M1 prej Tue Jun 21, 2011 9:34 am


Njė koalicion i aktivisteve saudite i kanė kėrkuar gruas me pushtetin mė tė madh nė perėndim, qė publikisht tė pėrkrahė njė fushatė tė grave nė Arabinė Saudite pėr tė fituar tė drejtėn e ngasjes sė veturave.

Grupi, Gratė Saudite pėr Vozitje, ka njoftuar se i ka dėrguar njė letėr Sekretares Amerikane tė Shtetit, Hillary Clinton dhe shefes sė politikės sė jashtme tė BE-sė, Catherine Ashton, qė t’iu ndihmojė tė ndryshojnė faktin se nė atė shtet kanė mundėsi vetėm meshkujt t’i japin veturave.

Mediat raportojnė rreth 40 gra saudite morėn timonin nė dorė tė premten pėr tė filluar kėshtu fushatėn qė kėrkon heqjen e ndalimit pėr ngasjen e veturave nga gratė nė shtetin ultra-konservativ mysliman.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi