Qeveria e re greke votohet t martn n parlament

Shko posht

Super Qeveria e re greke votohet t martn n parlament

Mesazh nga D3M1 prej Tue Jun 21, 2011 9:36 am


Kryeministri grek, George Papandreou, do prballet me votimin e besimit t qeveris s tij n parlamentin grek.

Papandreou bri ndryshime n qeveri t premten e kaluar pas krizs s brendshme politike dhe protestave n rrug kundr planeve pr shkurtime t tjera buxhetore dhe shitjen e pronave t shtetit me qllim q t tejkalohet kriza me t ciln po prballet Greqia, bjn t ditur mediat.

Ai i ka br thirrje popullit q ti pranoj shkurtimet e reja buxhetore q t shmangin at q Papandreou e quajti, pasoja katastrofale t pamundsis pr t paguar borxhin.

T hnn, ministrat e financave t eurozons, i kan dhn Athins dy jav koh q t aprovoj shkurtimet t tjera buxhetore q t siguroj pjesn tjetr t kredis s urgjencs, n vler prej 12 miliard euro.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi