Anxhela Martini flirton me Blerim Destanin

Shko poshtė

Super Anxhela Martini flirton me Blerim Destanin

Mesazh nga Nora prej Tue Jun 21, 2011 11:15 amKa mbėrritur si njė yll i vėrtetė nė Tiranė, Anxhela Martini, vajza qė para njė viti kur u shpall “Miss Univers Albania 2010” pothuaj nuk njihej aspak.
Por, pėr njė kohė kaq tė shkurtėr as do t’ia kishte marrė mendja, qė fotot e saj ku shfaqej me njė fustan ngjyrė vjollcė e pa tė brendshme do tė bėnin xhiron e botės.
Vetėm pak ditė pasi supermodelja shqiptare Anxheala Martini, e cila prej disa vitesh jeton nė SHBA, i la tė gjithė me gojė hapur, ndėrsa pozonte pa tė brendshme.
Ajo ka qenė e ftuar nga stilisti Joni Peēi nė Tiranė, pėr t’i dorėzuar kurorėn e “Miss Univers 2011”, tė shtunėn e kaluar nė Tiranė, njė tjetėr vajze, fitueses Xhesika Berberi. Anxhela nuk mundi dot tė mbėrrinte nė kohė nė spektaklin “Miss Univers Albania” qė po organizohej nė “Tv Klan” me prezantimin e Bledi Strakoshės dhe partneres sė tij 17- vjeēare Jona Spahiaj.
Modelja humbi avionin nė Gjermani, ndaj sė bashku me mikun e saj janė detyruar tė marrin avion privat pėr tė mbėrritur nė Tiranė pas orės 21:00 tė tė premtes sė kaluar. Edhe pse nuk mundi dot tė ishte nė spektakėl, ajo ėshtė takuar me organizatorėt, vajzat konkurrente dhe fituesen Xhesika Berberi nė after party-n e organizuar nė club “Folie” nė Tiranė, ku ishin mbledhur tė festonin stafi i “Joni Peēi fashion group”.
Pėr kėtė eveniment kishte udhėtuar dhe fotografi me famė botėrore, Fadil Berisha dhe shumė emra tė njohur tė artit, qė ishin tė pranishėm nė jurinė pėrzgjedhėse, mes tė cilėve dhe aktori i njohur Blerim Destani.
Anxhela u shfaq sharmante nė Tiranė dhe kėsaj here, e veshur me njė fustan tė rėndė festash. Ndryshe kishte ndodhur nė Amerikė disa ditė mė parė, ku ajo gjatė evenimentit “CFDA Fashion Awards” prezantohej me njė fustan vjollcė qė mė shumė i nxirrte nė pah pjesėt intime tė trupit.
Poshtė fustanit mund tė shikoje ēdo gjė, sepse ajo ishte pa tė brendshme, shkruan mediat e ndryshme. Disa e komentuan si njė pakujdesi tė modeles pėr veshjen e saj, ndėrsa tė tjerė e komentuan si njė strategji tė fortė marketingu, pasi pothuaj tė gjitha gazetat shqiptare i kishin nė kopertinė fotot e modeles seksi.
Fotot si fillim u publikuan nė revistėn prestigjioze italiane “GQ Italia” dhe mė pas nė tė gjitha faqet e shtypit rozė. Dhe, me ardhjen nė Tiranė, tė gjithė miqtė nxitonin ta ngacmonin pėr famėn e re tė modeles, tashmė prezente nė faqet gossip.
Gjithasht, ky udhėtim nė Tiranė ka qenė dhe njė mundėsi e bukur qė modelja tė takohej me aktorin e njohur, Blerim Destani, i ftuari special i “Miss Univers Albania 2011”. Modelja ka pasur rast ta njohė aktorin mė parė, ndėrsa ėshtė takuar mė shumė gjatė aktiviteteve tė modės qė ka organizuar Joni Peēi nė Shqipėri, Kosovė apo Nju Jork.
Nga ana tjetėr, kėsaj here, aktori Blerim Destani mund tė quhej “djali i ēmimeve”, pasi ditėt e fundit ka qenė i pranishėm nė Tiranė pėr tė dorėzuar kupa, siē ndodhi nė “Top fest 8” dhe mė pas nė “Miss Univers 2011”. Paparaci ynė ka arritur t’i fotografojė nė momente flirti me njėri-tjetrin, pasi kishin konsumuar pak alkool.
Anxhela udhėtoi drejt Tiranės me njė mikun e saj amerikan, ndėrkohė qė ka kaluar disa momente argėtimi me aktorin e njohur dhe miq tė pėrbashkėt. Modelja shqiptare, pas prishjes sė lidhjes sė pėrfolur me kėngėtarin Kanye West, ėshtė lidhur me njė tjetėr kėngėtar, Craig David, me tė cilin ka realizuar dhe njė set fotografish me veshje tė brendshme.
Nuk dihet se ēfarė ka mė shumė me 23-vjeēares me origjinė nga Shkodra, Martini dhe 30- vjeēarit nga Tetova, Destani.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi