Brazil, vdes gruaja m e vjetr n bot

Shko posht

Super Brazil, vdes gruaja m e vjetr n bot

Mesazh nga Nora prej Wed Jun 22, 2011 6:12 am
Vdiq n moshn 114 vjeare at q Ginnes e konsideronte gruan m t vjetr n bot, nj braziliane me pseudonimin Gjyshe Quita.

Valentim Maria Gomes ka vdekur sot vetm 20 dit para ditlindjes s saj t 115-t, pasi u shtrua n spital ditn e diel me pneumoni, transmeton NOA.

Ajo u b gruaja m e vjetr n bot, sipas Ginnes vetm nj muaj m par.

Babai i saj kishte vdekur n moshn 100 vjeare dhe nna n moshn 96 vjeare.

Valentim ishte e ve nga mosha 65 vjeare dhe ka jetuar gjithmon n vendlindjen e saj, Carangola.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Brazil, vdes gruaja m e vjetr n bot

Mesazh nga Nora prej Wed Jun 22, 2011 6:13 am

Rruga e mbar i koft boll paska jetu Laughing

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Brazil, vdes gruaja m e vjetr n bot

Mesazh nga Lordi prej Wed Jun 22, 2011 10:48 am

selam anej tparve ton :P

qka me ba boll paske nejt ksajde bi :D

Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/05/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Brazil, vdes gruaja m e vjetr n bot

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi