Rezarta Shkurta: Me Rozanėn u zumė pėr Ermalin

Shko poshtė

Super Rezarta Shkurta: Me Rozanėn u zumė pėr Ermalin

Mesazh nga Nora prej Wed Jun 22, 2011 1:43 pm“Marrėdhėnia jonė ka qenė gjithnjė e pasinqertė, sepse Rozana Radi mė parė ka qenė e lidhur me bashkėshortin tim tė tanishėm. Mė pas ne kemi pasur njė mosmarrėveshje nė VIP Shpia”. Kjo ėshtė me pak fjalė dėshmia e dhėnė nga kėngėtarja Rezarta Shkurta nė lidhje me pėrleshjen me kolegen Rozana Radi nė dhjetor 2010 nė Tiranė.

Prokuroria e kryeqytetit ka dėrguar nė gjykatė dosjen penale ndaj Rezarta Shkurtės, me akuzėn e plagosjes ndaj Rozana Radit. Sipas dosjes sė dorėzuar nė gjykatė nga Prokuroria e Tiranės, e pandehura Rezarta Shkurta ėshtė konfliktuar me shtetasen Rozana Radi duke e goditur atė me grushte nė pjesėn e fytyrės. Si pasojė e kėtyre goditjeve, shtetases Rozana Radi i janė shkaktuar dėmtime qė klasifikohen nė plagosje e lehtė. Tė gjitha dėmtimet janė nė pjesėn e fytyrės. Nė dosje thuhet se ėshtė pyetur shtetasja Rezarta Shkurta, e cila sqaron se ka pasur konflikt me shtetasen Rozana Radi dhe marrėdhėniet e tyre nuk kanė qenė tė sinqerta, pasi Rozana ka qenė e lidhur para shumė kohėsh me shtetasin Ermal Hoxha, bashkėshortin e Rezartės.

Sipas Rezartės, ato kanė pasur konflikt edhe nė njė emision tė zhvilluar nga njė televizion nė Kosovė. Nė lidhje me ngjarjen, Rezarta shpjegon se nuk e ka sulmuar Rozanėn dhe se ajo ka qenė nė kushtet e vetėmbrojtjes, pasi ėshtė sulmuar nga Rozana. Rezarta mohon qė ta ketė goditur nė fytyrė Rozanėn. Duke iu referuar provave dhe aktit tė ekspertimit mjekoligjor, rezulton se Rozana Radi ėshtė dėmtuar nė pjesėn e fytyrės dhe Rezarta Shkurta vetė nuk ka pasur asnjė dėmtim. Ky fakt tregon se personi i dėmtuar nė rastin konkret ėshtė shtetasja Rozana Radi. Duke kryer veprimet e mėsipėrme (goditur dhe plagosur lehtė shtetasen Rozana Radi), Rezarta Shkurta ka konsumuar tėrėsisht elementet e veprės penale tė “plagosjes sė lehtė me dashje” tė parashikuar nga neni 89 i Kodit Penal.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi