Ban Ki-moon rizgjidhet sekretar i prgjithshm i OKB-s

Shko posht

Super Ban Ki-moon rizgjidhet sekretar i prgjithshm i OKB-s

Mesazh nga D3M1 prej Wed Jun 22, 2011 3:44 pm


Shefi i OKB-s, Ban Ki-moon mbetet n krye t Kombeve t Bashkuara. 192 antart e Asambles s Prgjithshme t OKB-s e zgjodhn kryediplomatin koreano-jugor srish njzri n postin e sekretarit t prgjithshm.

Kandidat kundrshtar nuk pati. Menjher pas votimit sekretari i prgjithshm i OKB-s bri betimin, njofton Deutsche Welle.

N fjaln e tij pas rizgjedhjes, 67 vjeari theksoi sukseset dhe arritjet e organizats botrore.

Detyra t tjera na presin, tha ai, duke shtuar se OKB-ja duhet t tregoj rezultate, t dukshme dhe t prekshme pr njerzit. Periudha e dyt legjislative e sekretarit t OKB-s, nis m 1 janar 2012 dhe vazhdon deri n fund t 2016-s.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi