Stresi feston 25-vjetorin

Shko poshtė

Super Stresi feston 25-vjetorin

Mesazh nga Nora prej Wed Jun 22, 2011 4:19 pmDashurisė sė tyre ata i kanė dedikuar njė kėngė, qė edhe pse titullohet “Lamtumirė”, nė fakt flet pėr njė dashuri tė vėrtetė dhe tė bukur. Kėngėtari i njohur i muzikės rap me emrin e artit Stresi (Arkimed Lushaj) ka festuar mė 15 qershor 25-vjetorin e tij, ndėrsa po merret me xhirimet e klipit tė tij tė ri. Nė fillim u fol se ai do tė shfaqej nė duet me Ronela Hajatin, por mė pas u tha se planet kishin ndryshuar dhe nė vend tė saj do tė ishte njė vajzė tjetėr qė deri tani ėshtė mbajtur sekret. Por, ne kemi arritur tė zbulojmė se kėtė duet romantik dhe sensual Stresi do ta realizojė me tė dashurėn e tij, Enxhi Kamenica, vajzėn qė u bė e njohur nė “Big Brother 3”. Nuk dimė ende shumė detaje pėr klipin, por deri tani mund tė thuhet se bėhet fjalė pėr njė fabul kėnge tė ndėrtuar mbi njė histori tė marrė dashurie dhe shumė SMS-ve telefonikė tė shkėmbyer mes tyre gjatė gjithė lidhjes. Kėnga “Lamtumirė” ishte planifikuar tė prezantohej nė “Top Fest 8”, por Stresi nė atė kohė ndodhej jashtė dhe nuk mundi tė kthehej nė Shqipėri para mbylljes sė festivalit tė muzikės moderne. Kėnga ėshtė mbėshtetur mbi SMS-tė qė kėngėtari ka shkėmbyer me njė engjėll. Historia e kėngės bazohet nė historinė e njė ēifti qė duhet aq shumė, saqė nė ēdo moment, kudo dhe pa e menduar dy herė, do tė jepnin jetėn pėr njėri-tjetrin. Kjo mund tė quhet kėnga e dashurisė sė tyre. Stresi dhe Enxhi e kanė cilėsuar njė lidhje shumė tė veēantė dhe special atė me njėri-tjetrin. Enxhi duket shumė e dashuruar me Stresin. Vetėm pak pasi Stresi u kthye nga Zvicra, ajo e shprehu mungesėn qė kishte ndier, duke i bėrė njė ofertė nė publik ku i kėrkonte tė martoheshin bashkė.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi