Ndėrrimi i gomės me kėmbė (video)

Shko poshtė

Super Ndėrrimi i gomės me kėmbė (video)

Mesazh nga Nora prej Thu Jun 23, 2011 11:01 am
Djali 28-vjeēar, i cili ka lindur pa krahė, arrin tė bėjė me kėmbė edhe punėt mė tė vėshtira.

Matt Stutzman ėshtė prova e gjallė se vendosmėria mund tė bėjė tė kapėrcesh edhe disavantazhin mė tė madh. Djali 28-vjeēar, i cili ka lindur pa krahė dhe ka profesionin mekanik, arrin tė bėjė me kėmbė edhe punėt mė tė vėshtira. Jo vetėm kaq, por pėr tė vepruar i duhet fare pak kohė. Nė njė video, Stutzeman arrin tė ndėrrojė gomėn e veturės pėr 9 minuta. E tė gjithėn e bėn pa asnjė ndihmė nga tė tjerėt, transmetojnė agjencitė.

Matt ėshtė i martuar dhe ka dy djem, ndėrsa aktualisht dėshira e tij mė e madhe ėshtė tė kualifikohet nė lojėrat Paraolimpike nė Londėr mė 2012. Ai, qė nga mosha 16-vjeēare merret me shigjetari. Nė korrik me pjesėn tjetėr tė ekipit do tė udhėtojė nė Itali nė kualifikime.


_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi