Fundi i Botes, sa na kushton mbrojtja pre tij?

Shiko temn e mparshme Shiko temn pasuese Shko posht

Super Fundi i Botes, sa na kushton mbrojtja pre tij?

Mesazh nga Nora prej Thu Jun 23, 2011 1:18 pmPak kohe me pare shoqeria amerikane me qender ne Kaliforni Vivos, kishte bere fjale per nje tip bunkeri i cili do te kushtonte 35 mije dollare. Tani, po kjo shoqeri eshte duke ndertuar dhe do te ofroje per shitje bunkere me cmim me ekonomik prej 9.950 dollaresh.
Keto do te jene se shpejti ne shitje per te gjithe ata qe e kane marre me frike idene e apokalipsit dhe parashikimet e zymta, sipas se cilave ai do te ndodhe ne vitin 2012.
Por ka edhe shoqeri te tjera te cilat jane hedhur dhe po punojne ne kete sektor, shitjet e te cilave pas cunamit te Fukushimas jane shtuar nga 20% deri ne 100%.
Por krahas ketyre bunkereve ekonomike, shoqerite jane duke prodhuar edhe te tille shume luksoze me cmime qe fillojne qe nga 200 mije deri ne 20 milion dollare.
Po nga shqeria Vivos eshte ndertuar nje bunker i tille luksoz, brenda te cilit do te mund te gjeni qe nga kantinat e veres, tavolinat e bilardos, si edhe salla me kompjutera, sigurisht te vlefshme vetem ne rast se Interneti do ti mbijetoje apokalipsit.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Fundi i Botes, sa na kushton mbrojtja pre tij?

Mesazh nga GentleMan prej Thu Jun 23, 2011 1:43 pm

e mor zot shihe qka bajn veq me perfitu ncncnc bota nuk asht sikur neper filma ooo njerzz

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :) :)
Rregullorja e Staffit / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legends
Web-Master
The LegendsWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 30
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e antarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht n krye Shko posht

Shiko temn e mparshme Shiko temn pasuese Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi