Papagalli afrikan mund t mendoj si nj 4-vjear

Shko posht

Super Papagalli afrikan mund t mendoj si nj 4-vjear

Mesazh nga Nora prej Fri Jun 24, 2011 7:59 amMarifeti i tyre m i njohur sht aftsia pr t kopjuar t folurit e njeriut. Por duket se papagallt kan edhe nj aftsi tjetr m pak t njohur. Nj studim ka zbuluar se kto krijesa jan n gjendje pr nj arsyetim inteligjent, i cili mund t krahasohet me nivelin e nj 4 vjeari.

Shkenctart kan zbuluar se nj papagall afrikan me ngjyr gri ishte n gjendje t gjente vendndodhjen e ushqimit nprmjet aftsive deduktive dhe eliminimit, q m par ishin vn re vetm tek njerzit dhe majmunt.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi