Busta Rhymes anulon koncertin n Zvicr

Shko posht

Super Busta Rhymes anulon koncertin n Zvicr

Mesazh nga Nora prej Fri Jun 24, 2011 8:03 amReperi i cili performoi para dy muajsh n Prishtin, Busta Rhymes, ka anuluar koncertin e madh n kuadr t festivalit Touch The Air q do t mbahet n Zvicr.
Organizatori i festivalit, ku do t marrin pjes mbi 125 mij fansa t Hip-Hop-it, Nexhat Morina i MOS Music Entertainment, ka konfirmuar pr Telegrafin anulimin e pjesmarrjes nga Busta Rhymes n kt koncert. Arsyeja sipas Morins ka qen nominimi i Bustas n Bet Awards, e q ishte i rndsis s lart pr reperin, por fatal pr koncertin.

Pos Busta Rhymes, koncertin e madh n Zvicr e ka anuluar edhe Timbaland, ndrsa prkundr mos pjesmarrjes s tyre n kt mega festival, jan edhe reper t tjer t njohur t cilt do t performojn si: Rick Ross, Akon, Ludacris, Tinie Tempah, Redman, Method Man etj.

Nexhat Morina dhe kompania e tij MOS Music Entertainment, ishin s bashku me NextLevel nga Kosova ata q e solln Busta Rhymes n Kosov. Festivali Touch The Air sht kampi m i madh i hip-hop muziks n bot, t cilin e ka organizuar MOS Music Entertainment, me nj kosto totale prej 3 milion frangash zvicrane.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi