iPad mban 97 pėr qind tė trafikut tė tabletėve

Shko poshtė

Super iPad mban 97 pėr qind tė trafikut tė tabletėve

Mesazh nga D3M1 prej Fri Jun 24, 2011 7:12 pm


Firma e hulumtimeve ComScore, ka qenė shumė e zėnė duke pėrgatitur tė dhėnat e fundit pėr trafikun dhe lidhjen e kompjuterėve tablet, tė cilat janė mjaft interesante.
Nė analizėn e re, nė tė cilėn pėrfshihen mbi 13 shtete nga pesė kontinente tė ndryshme, paraqitet trafiku nga pajijse tė ndryshme kompjuterike dhe jo-kompjuterike, mirėpo fokusi kryesor mbetet te tabletėt kompjuterik.

Tabela e kėtij studimi paraqet tabletin e Apple, iPad, si dominues i cili kontribuon nė kėtė trend me 89 pėr qind, pėr tė gjitha tregjet, ndėrsa kjo pėrqindje nė SHBA arrin nė 97 pėr qind.

Pa dyshim se iPad i Apple ėshtė lider i padiskutueshėm nė tregun e tabletėve, mirėpo a do tė mund ndonjėri nga konkurrentėt e saj tė prish kėtė trend, kjo mbetet tė shihet.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi