Pėrfitime shėndetėsore nga mjalti

Shko poshtė

Super Pėrfitime shėndetėsore nga mjalti

Mesazh nga Nora prej Sat Jun 25, 2011 6:19 am
1. Duke pirė mjaltin e shkrirė nė ujė, tė gjitha njollat e zorrėve do tė zhduken.

2. Ngrėnia e rregullt e mjaltit ndihmon nė pėrforcimin e kujtesės si dhe forcon trupin fizikisht.

3. Nėse mjalti pihet i tretur nė ujė tė ngrohtė, ndihmon kundėr diarresė.

4. Me pėrdorimin e mjaltit pastrohet gjaku dhe lehtėsohet qarkullimi i tij nėpėr trup.

5. Mjalti ėshtė njė ilaē i mirė pėr shėrimin e tė rrahjeve tė shpejta tė zemrės.

6. Mjalti krijon lehtėsim tė organizmit dhe ndihmon nė qetėsim.

7. Pėr anemikėt, mjalti ėshtė element i shkėlqyer.

8. Pėr dhembjet e eshtrave ngrėnia e mjaltit ėshtė ilaē i padiskutueshėm.

9. Mjalti largon ngėrēin e nervave.

10. Mjalti ndihmon nė rritjen dhe zhvillimin e fėmijėve.

11. Nėse njė sasi e caktuar e mjaltit pėrzihet me vishnje dhe shpėrlahet fyti disa herė nė ditė era e keqe nga goja do tė largohet.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi