Cilėsi mė e mirė jetese? Flini nga 6 nė 9 orė nė natė!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Cilėsi mė e mirė jetese? Flini nga 6 nė 9 orė nė natė!

Mesazh nga Nora prej Sat Jun 25, 2011 6:30 amPėr t’u ndjerė mirė nė mėngjes duhet patjetėr qė tė flini nga 6 nė 9 orė gjatė natės. As mė shumė e as mė pak. Sipas disa studiuesve amerikanė kjo sasi gjumi ėshtė e idealja pėr tė mbajtur larg depresionin. Dr. Charles Bae dhe ekipi i tij mjekėsor nė Ohio, kanė punuar mbi disa tė dhėna tė mbledhura nga 10 654 persona tė njė moshe mesatare prej 52 vjeē. Tė gjithė kėta persona janė bėrė pjesė e njė pyetėsori mjaft preciz i cili kėrkonte tė dhėna tė sakta mbi fjetjen, cilėsinė e jetės dhe gjendjes psikologjike tė gjithsecilit. Nė pėrfundim tė studimit, Dr. Bae dhe ekipi i tij kanė vėnė re se personat qė flinin mė pak se 6 orė dhe mė shumė se 9 orė gjatė natės, kishin cilėsinė e jetės me tė ulėt, ishin mė tė ekspozuar ndaj depresionit dhe ishin psikologjikisht mė tė dobėt.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi