Shiko pak televizor, jeto m gjat!

Shko posht

Super Shiko pak televizor, jeto m gjat!

Mesazh nga Nora prej Sat Jun 25, 2011 6:32 amBazuar n nj studim t zhvilluar n Shtetet e Bashkuara t Ameriks, bhet e ditur se personat t cilt kalojn shum koh para televizorit rrezikohen m shum nga vdekja, diabeti dhe shqetsimet e zemrs.Studimi i realizuar nga Frank Hu, drejtor i degs s Shndetit Publik n Universitetin e Harvardit, tregoi se edhe qndrimi 2 or n dit para televizorit ndikon negativisht n shndetin e njeriut.Duke pohuar se amerikant qndrojn mesatarisht 5 or, australiant dhe disa evropian 3,5 -4 or, Hu u shpreh kshtu: Mesazhi sht i qart dhe i thjesht. Minimizimi i kohs s qndrimit para televizorit dhe i zakonit t qndrimit pa lvizur sht nj rrug e rndsishme n uljen e riskut t diabetit dhe smundjeve t zemrs.Hu n t njjtn koh theksoi se personat t cilt qndrojn shum para televizorit jo vetm q qndrojn pa lvizur por edhe konsumojn produkte jo t shndetshme.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi