Zbulohen pikat e dobta t planetit

Shko posht

Super Zbulohen pikat e dobta t planetit

Mesazh nga Nora prej Sat Jun 25, 2011 6:34 am
Akullnajat artike dhe alpine jan zonat m t ndjeshme ndaj ngrohjes globale dhe kjo ndrmjet gjasht zonave potencialisht t paqndrueshme t Toks.
N njrn prej tyre, pjesa perndimore e Antarktids, procesi i destabilizimit mund t themi se ka nisur tashm.
Ky sht rezultati i nj studimi t kryer nga Instituti gjerman i Potsdam pr krkimin mbi impiantin klimatik, t publikuar n revistn Climatic Change.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi