Jemi mė tė menēur kur kemi nevojė tė urinojmė

Shko poshtė

Super Jemi mė tė menēur kur kemi nevojė tė urinojmė

Mesazh nga Nora prej Sat Jun 25, 2011 9:15 amMarrja e vendimeve tė rėndėsishme ėshtė mė e suksesshme kur e kemi fshikėn urinare tė plotė. Atėherė jemi shumė mė tė urtė dhe mė tė menēur, thonė ekspertėt holandezė.
Nėse duhet tė merrni njė vendim tė rėndėsishėm ose duhet tė vendosni pėr diēka qė mund tė ndikojė nė tė ardhmen tuaj, ėshtė mė mirė qė kėtė ta bėni kur keni nevojė tė urinoni. Derisa po e kontrollojmė fshikėn e kemi mė tė lehtė tė kontrollojmė edhe aftėsinė personale pėr vendimmarrje.
Shkencėtarėt pranė Universitetit tė Twentes nė Holandė kanė analizuar se si ndikon kontrollimi i urinimit nė kontrollimin e gjėrave tė tjera. Gjatė periudhės sė hulumtimit nga pjesėmarrėsit nė studim ėshtė kėrkuar qė tė marrin edhe vendime pėr gjėra tė caktuara.
Rezultatet kanė treguar se ata tė cilėt e kishin kontrolluar fshikėn e plotė urinare, e kishin futur shumė mė mirė edhe trurin nė funksion.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi