Pėrse tradhtia nėpėrmjet internetit ėshtė e rrezikshme

Shko poshtė

Super Pėrse tradhtia nėpėrmjet internetit ėshtė e rrezikshme

Mesazh nga Nora prej Sat Jun 25, 2011 9:22 amInterneti bėhet instrumenti mė i vlefshėm qė ndikon tek pasionet, edhe tek ata mė tė paarritshmit nėpėrmjet chatit apo mėnyrave tė tjera virtuale tė cilat janė tė shumta. Kėtu qėndrojnė bazat nė tė cilat zhvillohen mijėra pasione nėpėrmjet e-mallit shumė prej tė cilave janė tė destinuara pėr tė mbetur thjesht virtuale, por qė nė mėnyrė tė ndjeshme ēojnė nė tradhti. Tradhti, qė edhe pse nuk konsumohet, por thjesht imagjinohet, mbetet e tillė.
Tė gjithėve na ka ndodhur tė zhytemi nė internet pėr orė tė tėra dhe vetėm kur pėrmendemi e kuptojmė se sa kohė kemi shpenzuar nė tė. Ėshtė absurde tė mos pranosh ekzistencėn e tundimeve qė lindin nga rrjeti. Mbi tė gjitha, raporti nė dukje intim dhe ekskluziv ndėrmjet teje dhe kompjuterit, gjė ė cilėn nuk mund ta gjesh nė njė ambient tė rezervuar dhe konfidenca ėshtė ftesa e parė qė tė vjen direkt nga rrjeti pėr ata qė kėrkojnė tė rrėfehen pa patur kompleksin se ēfarė do tė mendojė bashkėbiseduesi i tyre. Shtojmė kėtu misterin e tė marrit e-maile joshėse dhe emocionues.Problemi mė i madh i tė rėnit nė grackė nė tė tilla pasione nuk ėshtė vetėm fakti qė shumė shpejt zbulohesh, pėrkundrazi, pėr disa kjo ėshtė mė e pakta qė mund tė ndodhė, sesa tė bėhesh i fiksuar. Posta elektronike nė shumė raste bėhet njė pavarėsi e vėrtetė. Frazat qė pėrmbajnė e-mailet analizohen fjalė pėr fjalė, duke arritur tek bashkėbiseduesi, shpesh herė tė keqkuptuara. Akoma mė e rrezikshme ėshtė tė krijosh, nė rastet e raporteve online, njė identitet tjetėr nga i juaji dhe me njė personalitet tė tillė tė jetosh aventura tė kėndshme qė nuk do tė kishe pasur kurrė guximin t'i pėrjetoje ballė pėr ballė.

Gjithēka vetėm virtuale? Jo tamam. Gjurmėt qė mbeten nė gjendjen tonė shpirtėrore janė tė vėshtira pėr tė mbuluar atė qė nė pamje duket njė argėtim i thjeshtė, por qė nė tė vėrtetė mund tė bėhet njė lojė e dėmshme pėr ekzistencėn tonė: pėr tė mos folur pėr zbulimin nga ana e partneri. njė "skizofreni" qė gjen mbėshtetje nė gėnjeshtrat qė i themi jo vetėm bashkėbiseduesit, por e vetes tonė.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi