Stresi dhe depresioni luftohen me nj strvitje t fort

Shko posht

Super Stresi dhe depresioni luftohen me nj strvitje t fort

Mesazh nga Nora prej Sat Jun 25, 2011 11:06 am
T praktikosh sport dhe aktivitete fizike bn shum mir.

Bn mir pr trupin, por edhe pr mendjen. Megjithat, pr t luftuar stresin dhe depresionin nuk mund t jet e mjaftueshme nj shtitje n biiklet apo nj kros i qet.

Duhet sforcim, lodhje, djers, me pak fjal nj pun shum e lodhshme dhe e mundimshme.

Sa m intensiv t jet ushtrimi i sporteve, aq m shum luftohen stresi dhe depresioni.

Sforcimi duhet t zgjas t paktn 20 minuta.

Kt e pohon nj studim i Manchester Metropolitan University, i cili sht prezantuar n kongresin e British Psychological Society q u mbajt n Glasgow t Skocis, transmeton Noa.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi