Vesa Luma: Dua tė martohem mė mėsit

Shko poshtė

Super Vesa Luma: Dua tė martohem mė mėsit

Mesazh nga Nora prej Sat Jun 25, 2011 5:36 pmKėngėtares Vesa Luma i pėlqejnė traditat shqiptare dhe duket se ajo pret mėsit pėr tė vėnė unazėn nė gishtin e saj. Vesa e cila kėto ditė ka publikuar videoklipin e ri “Ti po don” ishte mbrėmė e ftuar nė emisionin “Fehi’s show” i cili u transmetua nė “TV21”, ndėrsa tha se dėshiron tė martohet mė mėsit dhe tė shkojė nuse me shumė vetura.
“Pa ardh me mė marr krushqit me 100 vetura nuk bėhėm nuse”, pėrgjigjet ajo duke qeshur nė njė nga pyetjet e drejtuesit tė emisionit Fehmi Ferati.
Nė kėtė emision Luma po ashtu tregoi pėr eksperiencėn e bukur qė e ka kaluar nė “DWS” ndėrsa theksoi se Dhėrmiun e ka “pikė tė dobėt”, por mohoj tė kėtė ndonjė pasuri tė patundshme atje.

“Dhėrmiu ėshtė vendi ku ndihem mė sė miri, aty ndihem tamam Vesė. Kanė pas shkruar se kam blerė shtėpi, banesė, truall, por asgjė nuk ėshtė e vėrtetė. Thjeshtė mė pėlqen si vend dhe kėnaqėm sa herė qė shkoj”, ka thėnė ajo.E shoqėruar nga grupi “Zanzi bend” tė cilėt janė pjesė e pėrhershme e emisionit, Vesa kėndoi disa kėngė live, ndėrkohė asaj i ishte pėrgatitur edhe njė befasi ku iu lėshua njė incizim i moshės sė fėmijėrisė nė tė cilėn Vesa kishte kėnduar kėngėn e parė nė njė festival.

Nė “Fehi’s show” mysafirė ishte edhe kampionia e botės nė xhudo Majlinda Kelmendi dhe trajneri i saj Driton Kuka, ndėrsa personazh nė rubrikėn “Interesanti i javės”, ishte gjyqtarja e parė shqiptare nė futboll, Sanije Krasniqi.Edhe nė kėtė tė premte, prezantuesi i njohur Fehmi Ferati komentoi ngjarjet interesante qė kanė ndodhur nė javėn qė lamė pas si dhe titujt e gazetave tona tė pėrditshme. Nė kėtė emision nuk mungoi as pjesa humoristike, ku nga njė aktor u imitua zėvendėskryeministri i parė i Kosovės, Behxhet Pacolli dhe lobimi i tij nė shtetet afrikane.

Emisioni “Fehi’s show” transmetohet ēdo tė premte nė orėn 23:00 nė “RTV21”, ndėrkaq repriza ėshtė ēdo tė marte nė orėn 13:00.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi