Raportuesit e KiE, brenda qershorit nė Tiranė

Shko poshtė

Super Raportuesit e KiE, brenda qershorit nė Tiranė

Mesazh nga D3M1 prej Sun Jun 26, 2011 8:06 am


Dy bashkėraportuesit e Kėshillit tė Europės pėr Shqipėrinė, Jaakko Laakso nga Finlanda dhe David Wilshire nga Mbretėria e Bashkuar, pritet tė vijnė nė Tiranė brenda qershorit pėr tė dhėnė rekomandimet e kėtij organizmi pėr Shqipėrinė.
Dy raportuesit do tė zhvillojnė takime me zyrtarė tė lartė tė shtetit si presidenti, Bamir Topi, kryeministri, Sali Berisha dhe pėrfaqėsues tė partive politike tė mazhorancės dhe opozitės.

Raporti, i cili pėrgatitet nga Komiteti i Monitorimit, ka pėr detyrė tė monitorojė disa vende anėtare nė lidhje me proēesin e demokratizimit , zbatimin e ligjit dhe mbrojtjen e tė drejtave tė njeriut.

Nė raportin qė pėrfshin periudhėn qershor 2010-maj 2011 kėrkohet qė Kuvendi i Shqipėrisė tė fusė njė kornizė legjistlative pėr tė pėrmirėsuar aftėsitė e administratės zgjedhor pėr sa i pėrket regjistrit zgjedhor, rregullimin e mediave dhe financimin e fushatave, rregullat e transparencės nė lidhje me pronėsinė e medias, pėrbėrjen e komisionieve zgjedhore dhe listat e kanidatėve, raportoi e pėrditshmja Shqip.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi