Basha: Tė pėrvesh mėngėt pėr projektin qė i premtova Tiranės

Shko poshtė

Super Basha: Tė pėrvesh mėngėt pėr projektin qė i premtova Tiranės

Mesazh nga D3M1 prej Sun Jun 26, 2011 8:07 am


Kandidati i mazhorancės pėr Bashkinė e Tiranės, Lulzim Basha tha tė shtunėn, pas shpalljes sė vendimit tė KQZ-sė, se zėri i qytetarėve u dėgjua.
“Ēdo votė u numėrua dhe pritja pėr rezultatin final ia vlejti sepse u garantua dėgjimi i zėrit tė ēdo qytetari. Dhe tani qė zėri juaj u dėgjua, jam i prekur dhe i pėrulur qė 93 qytetarė mė shumė votuan qė unė tė jem Kryebashkiaku juaj i ardhshėm”, tha zoti Basha.

Zoti Basha tha se do tė nisė tani projektin pėr Tiranėn qė premtoi gjatė fushatės.

“Tė pėrvesh mėngėt dhe tė nis sė bashku me ju punėn e madhe qė na pret, sepse ‘Ju jeni tė parėt, Tirana ėshtė e para’, nuk ishte dhe nuk ėshtė njė slogan, por njė bindje dhe njė program i madh pune dhe djerse”, shtoi zoti Basha.

Ai i kėrkoi kandidatit tė opozitės, Edi Rama, qė tė pranojė rezultatin pėrfundimtar.

“Unė besoj se zėri i ēdo qytetari duhet dėgjuar,ndryshe mendon zoti Rama. Ne nuk mund tė biem dakord pėr ēdo gjė, por tė gjithė duhet tė pranojmė vendimet e institucioneve tė pavarura dhe Kolegji Zgjedhor foli qartė kur tha se ēdo votė duhet numėruar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve”, tha zoti Basha, raportoi e pėrditshmja Panorama.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi