BDI-VMRO, arrijnė marrėveshje

Shko poshtė

Super BDI-VMRO, arrijnė marrėveshje

Mesazh nga D3M1 prej Sun Jun 26, 2011 8:11 am


Bashkimi Demokratik pėr Integrim dhe VMRO-DPMNE-ja kanė arritur marrėveshje pėr koalicion nė mandatin e ardhshėm katėrvjeēarė. Marrėveshja ėshtė arritur pas takimit nė mes liderit tė BDI-sė, Ali Ahmeti dhe atij tė VMRO-DPMNE-sė, Nikolla Gruevski.
Sipas burimeve tė larta tė BDI-sė, partia e Ahmetit nė qeverinė e ardhshme do tė udhėheqė me pesė ministri dhe 2 zėvendėskryeministra, atė pėr eurointegrime dhe zėvendėskryeministrin pėr implementimin e Marrėveshjes sė Ohrit, njofton Zhurnal.

Po sipas burimeve, partia shqiptare nė kėtė mandate do tė udhėheqė me Ministrinė e Mbrojtjes, atė tė Drejtėsisė, tė Pushtetit Lokal tė Ekonomisė dhe Ministrinė e Ambinetit dhe Planifikimit Hapėsinorė.

Marrėveshjen pėr koalicionin e ka miratuar Kryesia Qendrore e BDI-sė, nė njė takim urgjent i cili ka zgjatur deri nė orėt e vonshme.

Nė kėtė takim lideri i kėsaj partie, Ali Ahmeti ka informuar kryesinė Qendrore me rrjedhėn e bisedimeve, ndėrsa nė seancėn e radhės kjo parti do tė vendosė edhe pėr emrat tė cilėt do tė udhėheqin me kėto resore.

BDI-ja, gjithashtu do tė ketė edhe pesė zėvendėsministra dhe po aq sekretarė shtetėrorė.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi