Veljanovski rizgjidhet kryetar i Parlamentit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Veljanovski rizgjidhet kryetar i Parlamentit

Mesazh nga D3M1 prej Sun Jun 26, 2011 8:11 am


Trajko Veljanovski ėshtė rizgjedhur kryetar i Parlamentit me 70 vota pro, dy tė pėrmbajtur dhe 47 kundėr.
Kandidatura e tij ėshtė nominuar nga VMRO-DPMNE si dhe nga ana e Komisionit pėr ēėshtje tė zgjedhjeve dhe emėrimeve. Kundėr kandidaturės sė tij u deklaruan partitė opozitare, LSDM dhe PDSH dhe PRSD.

Deputetėt e LSDM-sė dhe PRSD-sė opozitare Emilijan Stankoviq, Goran Minēev dhe Goran Misovski kanė thėnė se Veljanovski nuk duhet tė ushtrojė detyrėn, pasi qė gjatė periudhės sė kaluar ai lejoi miratimin e shumė ligjeve pa opozitėn dhe se nuk pastroi incidentet nė Parlament.

Madje, shefi i grupit parlamentar tė PDSH-sė, Imer Aliu kėrkoi qė BDI si partnere e koalicionit tė deklarohet se pėrse pėrkrah Veljanovskin pėr kryeparlamentar dhe a ėshtė mbėshtetja e tij si pjesė e koalicionit. Por nė mbrojtje i kanė dalė bashkėpartiakėt Silvana Boneva dhe Aleksandėr Spasenovski duke thėnė se duhet tė vlerėsohet angazhimi i Veljanovskit nė tre vitet e kaluara.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi