Mesiq krahason Dodikun me Miloshevicin

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Mesiq krahason Dodikun me Miloshevicin

Mesazh nga D3M1 prej Sun Jun 26, 2011 8:13 am


Ish presidenti i Kroacisė, Stipe Mesic thotė se Evropa duhet qė tė “hedhė” jashtė jetės politike presidentin e Republikės Serbe tė Bosnjės, Milorad Dodik, sepse ai bėn “gjithēka pėr tė shkatėrruar” Bosnje e Hercegovinėn.
Mesic nė njė intervistė pėr gazetėn vjeneze “Standard” e ka krahasuar Dodikun me Slobodan Miloshevicin.

Ai ka konstatuar se ēelėsi pėr zgjidhjen e problemeve nė Bosnje, megjithatė gjendet mė shumė nė Beograd e mė pak nė Banjallukė.

“Dodik dikur e ka kundėrshtuar Slobodan Miloshevic. Megjithatė, sot udhėheq politikė tė njėjtė, sikurse Miloshevic, por me mjete tjera, pa tankse dhe gjenocid, por me mjete politike”, ka thėnė Mesic.

Sipas tij, komuniteti ndėrkombėtar duhet tė forcojė pozicionin e pėrfaqėsuesit tė lartė, i cili duhet ta ketė mundėsinė qė t’i “largojė” nga jeta politike, ata qė duan ta shkatėrrojnė Bosnjėn.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi