Trheqja franceze nga Afganistani, njjt me at amerikane

Shko posht

Super Trheqja franceze nga Afganistani, njjt me at amerikane

Mesazh nga D3M1 prej Sun Jun 26, 2011 8:14 am


Presidenti francez, Nicolas Sarkozy ka deklaruar se prej katr mijave, disa qindra trupa franceze do t trhiqen nga Afganisatni para fundit t ktij viti.
Franca do t realizoj nj trheqje progresive n nj mnyr proporcionale dhe n t njjtn koh me trheqjen amerikane.

Deklarata u b nj dit pasi presidenti amerikan, Barak Obama, ka njoftuar pr afatin kohor t trheqjes amerikane nga Afganistani.

Edhe kryeministri spanjoll, Jose Zapatero, ka thn se Spanja do t trheq 10 % t trupave t saj nga Afganistani, n pjesn e par t vitit t ardhshm, ndrsa trheqjen e plot e planifikojn pr n vitin 2014.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi