Shkon n 60 numri i viktimave n spitalin e Afganistanit

Shko posht

Super Shkon n 60 numri i viktimave n spitalin e Afganistanit

Mesazh nga D3M1 prej Sun Jun 26, 2011 8:15 am


Ka arritur n 60 numri i viktimave pas nj sulmi me vetur bomb, q ju b nj spitali n krahinn Logar t Afganistanit, ndrsa 120 persona t tjer jan lnduar.
Zdhnsi i qeveris lokale, Din Mohamad Darvaish, ka thn se sulmi e kishte si cak spitalin ndrsa viktimat ishin pacient, vizitort e tyre dhe personeli i spitalit.

Talibant e kan mohuar se qndrojn prapa ktij sulmi, pasi zdhnsi i tyre, Zabihullah Muxhahid, ka thn se ne e dnojm kt sulm n spital, kushdo q ta ket br ka dshir q t shpif n dm t talibanve.

Militantt n Afganistan rregullisht e kan si cak policin afgane dhe zyrtar t tjer t qeveris si dhe forcat e huaja, sulme q jan br gjat lufts dhjet vjeare.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi