9 tė vėrteta interesante rreth pasurisė sė Bill Gates

Shko poshtė

Super 9 tė vėrteta interesante rreth pasurisė sė Bill Gates

Mesazh nga D3M1 prej Sun Jun 26, 2011 8:46 am


Me kaq pasuri tė madhe qė ka, Bill Gates pėrbėn njė shtet mė vete. Nė shkrimin e mėposhtėm po ju paraqesim disa hollėsi interesante rreth pasurisė sė tij.

1. Bill Gates fiton 250 dollarė ēdo sekondė, pra 20 milion dollarė nė ditė dhe 7.8 miliardė dollarė nė vit!

2. Nėse do t’i bien 1000 dollarė nė tokė, nuk do ta marrė mundimin tė pėrkulet e t’i marrė, pasi do t’i ketė fituar brenda 4 sekondave.

3. Borxhi kombėtar i SHBA-sė ėshtė rreth 5.62 triliardė dollarė. Nėse do ta shlyente Bill Gates, do t’i merrte mė pak se 10 vjet!

4. Me pasurinė qė ka, Gates mund t’i dhurojė ēdo banori tė planetit 15 dollarė dhe t’i teprojnė pėr vete 5 milion dollarė.

5. Michael Jordan ėshtė sportisti i paguar mė shtrenjtė nė SHBA. Nėse nuk do kryente asnjė shpenzim, as pėr ushqim dhe do tė mblidhte pagėn e tij vjetore, pra 30 milion dollarė, do t’i duheshin 277 vjet qė tė bėhej aq i pasur sa ėshtė Bill Gates sot.

6. Nėse Gates do tė ishte shtet, atėherė do i renditej i 37-ti nė listė si shteti mė i pasur nė rruzullin tokėsor.

7. Nėse gjithė pasurinė e tij Bill do ta kthente nė monedha 1 dollarėshe, atėherė mund tė ndėrtonte njė rrugė nga Toka pėr nė Hėnė plot 14 herė (si edhe kthimin. Por pėr t’u ndėrtuar do tė duhej qė pėr 1.400 vjet tė punohej pa ndėrprerje dhe tė pėrdoreshin 713 aeroplanė Boeing 747 pėr transportin e monedhave.

8. Nėse supozojmė se Bill Gates do tė jetojė edhe 35 vjet tė tjerė, atėherė i bie qė tė shpenzojė 6.78 milion dollarė nė ditė, qė t’i mbarohet pasuria qė ka.

9. Nėse pėrdoruesit e Microsoft Windows do tė merrnin 1 dollar sa herė qė kompjuteri i tyre bllokohej, atėherė Bill Gates do tė kishte falimentuar brenda 3 viteve

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi