Njerėzit qė rrinė vonė pa gjumė, tė prirė pėr mbipeshė

Shko poshtė

Super Njerėzit qė rrinė vonė pa gjumė, tė prirė pėr mbipeshė

Mesazh nga Nora prej Sun Jun 26, 2011 6:08 pmPersonat qė qėndrojnė natėn vonė pa gjumė dhe zgjohen mė vonė gjatė ditės, janė mė tė prirė tė fitojnė kilogramė tė tepėrt, paralajmėrojnė ekspertėt amerikanė.
Sipas tė dhėnave tė shkencėtarėve nė Universitetin Northwestern, shprehia e tillė e gjumit ėshtė e lidhur me konsumimin e 248 kalorive shtesė brenda 24 orėve, ndėrsa kjo ndodh sidomos gjatė natės.

Krahas kėsaj, personat qė shkojnė vonė nė krevat, konsumojnė dy herė mė shumė ushqim tė shpejtė dhe mė pak pemė dhe perime, nė krahasim me ata qė flenė mė herėt.

Po ashtu, njerėzit e natės mė shpesh pinė pije tė gazuara, tė cilat janė pasura me kalori.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi