6 ide pėr njė shtėpi verore

Shko poshtė

Super 6 ide pėr njė shtėpi verore

Mesazh nga Nora prej Mon Jun 27, 2011 6:53 amDekorime shumėngjyrėshe dhe projekte tė thjeshta do t’i japin dhomės sė ndenjjes njė pamje verore, nėse dėshironi tė ndryshoni arredimin nė kėtė sezon. Gjithēka qė duhet pėr tė bėrė njė rinovim veror, ėshtė tė hidhni ngjyrė dhe tė vendosni ndryshe aksesorėt e mobilijet.

Njė ngjyrė e re e verdhė dhe njė jeshile shkumė deti ndriēojnė muret dhe aksesorėt, duke pėrdorur disa marifete tė zgjuara. Sektori i uljes nuk ėshtė asgjė nėse nuk ėshtė fleksibėl. Duke rikonfiguruar copėzat, do tė krijoni njė pamje krejt tė re. Tapetet apo rrugicat janė argėtuese pėr tė veēuar dhe pėrcaktuar pjesė tė ndryshme tė dhomės sė ndenjjes. Ngjyra tė llojeve tė ndryshme, motive apo zbukurime me dantellė mund tė pėrshtaten nė kėtė ambient.

1. Derdhni ngjyrat
Shtoni ngjyrė nė dhomė nėpėrmjet aksesorėve. Pėrdorni jastėkėt dhe shtresat nė dy ngjyra tė ndryshme.

2. Shtoni njė take-tuke
Mund ta lyeni me tė verdhė tabakanė e vendosur mbi take-tuke, ndoshta dhe me ndonjė model pėr ta bėrė mė tėrheqėse. Do tė servirni me stil mezet apo gjėra tė tjera pėr mysafirėt tuaj.

3. Krijoni njė kėnd pėr lexim
Cepi pėrbri dritares ėshtė njė vend i rehatshėm pėr tė krijuar kėtė kėnd leximi. Bėjeni kėtė zonė tė veēantė nga zona e dhomės sė ndenjjes. Shtoni punime arti, njė tavolinė anėsore, njė llambė dhe jastėkė me modele.

4. Krijoni njė kėnd relaksi e tė gėzueshėm
Transformoni njė kėnd nė njė zonė ngrėnieje tė rehatshme, duke vendosur njė tavolinė bistro dhe karrige tė sė njėjtės ngjyrė (nė kėtė rast, e bardhė).

5. Mbuloni karriget
Shtojini njė “spėrkatje” ngjyrash karrigeve tė bardha tė drunjta me kėto lloj cope verore. Qepni dhe lidhni nė tė dy anėt e karriges fjongo tė bukura pėr njė pamje akoma mė verore.

6. Pėrdorni dy ngjyra
Pėrforconi ndikimet arkitekturale nė dhomė me “veshjet e drurit”. Krijoni njė kremastar me ēengela. Lyeni me dy ngjyra tė ndryshme poshtė dhe lart kėsaj bordure, pėr njė pamje mė tėrheqėse e mė gjallėruese.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi